VILLA TERRA NOVA

VILLA TERRA NOVA

 • Autor
  Veiko Vahtrik I Timo Titma I Marek Soop
 • Asukoht
  Vääna-Jõesuu, Harku vald, Harju maakond
 • Pindala
  200.00m²
 • Aasta
  valmimise aasta 2025

IDEE JA INSPIRATSIOON

Harku vallas, Vääna-Jõesuu külas paiknev krunt asub looduskaunis endiste suvilate piirkonnas. Projekteeritud hoone rajatakse rikkaliku haljastusega kinnistu kõrgemasse ossa, vaatega lõuna- ja õhtupäikesele ning langevale maastikule. Pikki vaateid aiale ja loomulikku valgust saab nautida kõikides eluruumidest, saunast,  kui ka terrassil aega veetes. Oma mahult liigendub maja kolmeks väiksemaks plokiks rõhutades nende erinevaid funktsioone ning järgides piirkonnale omast hoonestusmõõtkava.

Tõusev teekond parkimisalast maja peasissepääsuni viib pidulikult läbi hoolitsetud aiamaastiku. Ruumikas sissepääs-garderoob toimib vaheruumina magamistubade ploki ning elutoa vahel. Esimesele korrusele paigutuvad kaks laste magamistuba koos vannitoaga, vanemate magamistuba on viidud privaatsemale teisele korrusele, kus on ka eraldi kabinet koos panipaikadega. Kõrgema õhuruumiga avar köök-elutuba on hoone süda, kust avanevad vaated kõigis neljas suunas. Elutoast saab otse astuda väliterrassile, mis on seotud ka saunaplokiga. Lisaks õhtupäikesele avaneva nurga-aknaga saunaruumile paikneb seal ka suur vannituba ja koduhoiuruum.

Tänava- ja naabritepoolsed fassaadid on suletumad ning privaatsed, suuremad klaaspinnad avanevad rikkaliku haljastusega hoovi poole. Liigendatud hoonemahu välisviimistluses on kasutatud peamiselt heledas toonis puitu ja terasplekki, millele lisab aktsenti tumehall fassaadilaudis. Madalate pollarvalgustitega on valgustatud peaukseni viiv jalgtee, varikatustesse paigutatud valgustid toovad esile hoone sissepääsud.

TELLITUD: ARHITEKTUUR / Ehituskonstruktsioon