VILLA MONOLIIT

VILLA MONOLIIT

 • Autor
  "Veiko Vahtrik I Timo Titma
 • Asukoht
  Alliku küla, Saue Vald, Harjumaa
 • Pindala
  346.00m²
 • Aasta
  valmimise aasta 2025

IDEE JA INSPIRATSIOON

Villa Monoliit on monumentaalne ja jõuliselt lihtsa vormiga. Hoone koosneb justkui hoolikalt üksteise peale asetatud massiivsetest kivitahukatest. Monoliit on kujundina ajatu, kindel ja puhas.

Metsavahi elamurajooni ja Harku rabametsa piiril paikneb kinnistu on ka ise kaetud tiheda metsaga, mistõttu on hoone asukoht ja kuju hoolikalt valitud, et säilitada maksimaalselt krundi looduslik ilme. Sihvakate mändide vahelt paistvad helehallid kivifassaadid mõjuvad kindla ja üllatavana, justkui hiiglaslik rändrahn keset metsa.

Tänavapoolsel majaküljel on hoitud eriti lihtsat joont, kus tulevad esile ainult hoone puhtad mahud. Peasissepääs on hoitud tagasihoidliku ja varjatuna, kuid samas avara ja pidulikuna. Sissepääsu kõrval paiknev eraldi treeningruumiga hooneosa loob selle taha privaatse sisehoovi, mis avaneb õhtupäikesele.  Sisehoov ja avar terrass on teiselt küljelt piiritletud elutoa tiivaga. Elu- ja söögituba ulatub läbi kahe korruse ja selle fookuspunktiks on kõrge metsa suunas vaatav klaassein. Teine korrus on priivatsem ja vaiksem hooneplokk, kus paiknevad magamistoad ja mis oma konsoolse mahuga loob enda alla kaetud terrassi ning väliköögi.

TELLITUD: ARHITEKTUUR