VILLA KLINT

VILLA KLINT

 • Autor
  Timo Titma
 • Asukoht
  Leppneeme küla, Viimsi Vald, Harju maakond.
 • Pindala
  303.00m²
 • Aasta
  2023

IDEE JA INSPIRATSIOON

Villa Klint jõulise ja lihtsa vormiga. Hoone koosneb kolmest liikuvast mahust ehk justkui nihkes platoodest- põrandapind, akende- seina pind ning katuse pind. Kuna ümbritsevas keskkonnas on palju kivist ja liivast pinda ning  mereääres leidub suuri kivirahne, siis arhitektuurne visioon oli seda jäljendada ning  panna hoone sulanduma keskkonda. Hoone tonaalsus on hallikas ja tumedates toonides. Hall fassadiosa on niiöelda esiletükkiv kiht, must laudis ja klaas sama, aga kihtide vahele kaduv.

Leppneeme elamurajooni asub Viimsi vallas, mereäärses piirkonnas, kus tellija krunt on ostetud. Krundilt avanevad suurepärased vaated, oma mereäärse suhteliselt privaatse ranna ning loodusega, mis sellega kaasneb.

Disainitud arhitektuurne hoone on mõeldud teenindama ühte pere, kes eelistab mõnusat rannikuäärset elustiili ning madalat ühekordset mahtu. See on hästi projekteeritud lihtsa kujuga hoone, mis mahutab kõik vajalikud soovid maapinnal olevale korrusele ära.

Põhjarannikule omaselt on hoone maht justkui  tasandik, mis avaneb mere poolsele küljele oma eenduvate katuste ja terrassidega.

Tänavapoolsel majaküljel on lihtne ja vähe naabritele uudishimu pakkuv, kinnine samas ka õhuline fassaadi külg. Antud juhul on hoone kujuga võimalik mängida olnud tänu detailplaneeringule. Tänavapoolsel küljel on hoone fassaadi külg väga väikse visuaalse jäljega, kuna hoone kuju koondub sinna ja läheb sellest osast kitsamaks. Mõeldud on  ka naabrite heaolule samuti ka sellele, et hoonet pole ehitatud kahekordseks, mis detailplaneeringust tulenevalt oleks võimalik olnud. Ka naabritel säilub mingis osas merevaade. See maja on justkui win-win-win süsteemis projekteeritud.

TELLITUD: ARHITEKTUUR