VILLA DIGI

 • Autor
  Timo Titma I Rait Põllumees I Ats Allikmaa I Peeter Schmidt I Külli Kübbar
 • Asukoht
  Lubja küla, Viimsi vald, Harjumaa
 • Pindala
  255.60m²
 • Aasta
  valmimise aasta 2023

IDEE JA INSPIRATSIOON

Kavandatud elamu asub Harjumaal, Lubja külas, Viimis vallas. Projekteeritud hoone on plaanis ehitada ühekordsena, vastavalt tellija soovile. Lisaks meie poolt andud soovitustele ja visioonile planeerisime maja, mis sobituks Viimsi mändide all asuvale krundile. Maja voolab koos maastikuga, kaastates projekteeritud haljastuskastid maastikuga vahelduvalt mängima. Kogu hoone on väga valgusküllane, kuna suured aknaavad koos kõrgete lagedega soosivad seda.

Hoone on jaotatud kolme plokki, moodustades hoonele U-kuju. Ühes plokis asuvad kontori, garaaž, panipaiga ruum, tehnoruum, saunaruum, dušširuum ja sauna eesruum. Lisaks veel koridori ja wc osa. Teises plokis on hoone süda ja elu - esik, garderoob, abiköök, sahver, köök, elutuba, köögisaar ja söögilaud. Eluruumid on avatud suurele sisehoovile, tänu terve seina ulatuses avatavatele ustele. Välialal on katusega kaetud istumisala.

Kolmandas plokis on vaikne osa - kaks magamistuba lastele, koos oma vannitoaga. Lisaks veel vanemate osa, milles on magamistuba, garderoob ja vannituba. Kõikidel ruumidel avaneb vaade loodusele.

Kuna tellijatel on väga hea arhitektuuritaju, sai nende hoonele pakkuda väga korrektset, minimalistliku ja piduliku välimust.

Hoone fassaadis on kasutatud profiiliga fassaadiplaati, alumiinium ribistikku, tumedat naturaalset puitlaudist, betooni ja kivi. Toone on hoitud sarnastes toonides, et vältida  minimalistliku välimuse kadumist. Mida vähem seda parem põhimõttel.

Kogu hoone ribistatud osa on tagantküljest valgustatud ja toob hoonele tänu sellele eenduva, varjava ning ka piduliku kihi.

Tänu koostööle Aeris OÜ sisearhitektidega, saime nii väliselt ja siseselt töötava arhitektuurikeelega hoone. See on tänu sarnase visuaalse käekirja ja taju poolest.

TELLITUD: ARHITEKTUUR / Ehituskonstruktsioon / projektijuhtimine
SISEARHITEKTUUR: AERIS OÜ I Aet Kiivet I Kätlin Ölluk