TIIRU VILLA

 • Autor
  Timo Titma I Rait Põllumees I Illimar Truverk I Külli Kübbar
 • Asukoht
  Vääna-Jõesuu, Harju maakond
 • Pindala
  132.40m²
 • Aasta
  Valmimise aasta 2023

IDEE JA INSPIRATSIOON

Tellijal oli soov oma perekonnale põlvkondade jagu kuulunud maale rajada eramu / suvila.

Vääna- Jõesuus asuvale krundile oli soov  projekteerida võimalikult kompaktne, kuid vajadusi arvestav eramu. Lähtutud on ümbruskonnas asuvatest hoonetest, mis on oma stiililt 1970-ndate  Eestis viljeletud presentsed ja postmodernistliku. Samuti on lähtutud Ameerika Ühendriikide mid-century stiilis suvilate kaudsest jäljendamisest.

Tellijal oli väga konkreetsed jooned / soovid, mida ta tahtis hoone juures näha- puittalastik (peidetud hoone sisse lae alla ning nähtavad) , puit, kivi, madal katuse osa, üleulatuvad räästaosad jne.

Üheks kindlaks elemendiks oli maakivi / raudkivi, mida hoone ümber leiab palju kuna asukohalt on see vana merepõhi. Seda kasutatakse dekoratiivsena hoone seinal. Kasutatakse ka tumedaks peitstud puitu nii räästas kui fassaadil. Heletat puitlaudist kasutatakse hoone räästakasti all ja terrassi osas.

Tellija vanaisa oli inseneriharidusega mees ning ka olemasoleval hoonel on näha häid jooni mida kasutasime ka projekteeritaval eramul. Kuna olemasolev hoone on halvas seisus, siis see lammutatakse peale uue eramu ehitusloa saamist. Häid ja vajalikke nippe ning tõekspidamisi võeti sellest majast üle projekteerimise käigus ja lugupidades vanasi tegijaid lisasime ka need uuele hoonele.

Hoone ise ruumiplaanilt on lihtne, kus on kõik vajalik olemas, lisaks on selles majas üsna palju õhku, puitu ja soojust. Ruumidena on hoonesse paigutatud pea-magamistuba, lastetuba, tehnoruum, suur vannituba, avatud söök/ köök / elutuba, kus ruumi jagajaks on suure avaga kamin, mis on kahelpoolt vaadeldav. Lisaks maja kahe ploki vahel mida visuaalselt ei ole võimalik eristada on olemas klaaslükandustega suveköök, kus on olemas väliköögi osa ja suitsu/ pizzaahi vastavalt tellija enda soovile on see võimalik välja ehitada. Maja teises plokis on sauna eesruum, wc, pesuruum ning saun, mis on avatud hoone sisekülel olevale aiale.

Hoone krundi põhiosa on suunatud terrassi poolsele küljele, et säilitada privaatsust ja anda väiksele krundile palju muruala- hoone ise on liigutatud krundi idapoolsele küljele. See just selle eesmärgiga, et saada nii hommiku kui ka õhtupäikest, sest krundi asetuselt on see võimalik.

TELLITUD: ARHITEKTUUR / Ehituskonstruktsioon