SUVILA HAMN

 • Autor
  Timo Titma I Külli Kübbar I Marek Soop
 • Asukoht
  Spithami küla, Lääne-Nigula vald, Lääne maakond
 • Pindala
  149.80m²
 • Aasta
  valmimise aasta 2025

IDEE JA INSPIRATSIOON

Projekteeritud hoone asukoht on Spithami külas  Lääne-Nigula vallas  Lääne maakonnas.

Projekteeritav hoone  on olemuselt  lihtsa vormi ning arhitektuuriga, mis on sobiv antud piirkonda. Hoone on kinnistule kavandatud ilmakaartele vastavalt nii, et  murduva joonega vorm võimaldab kasutada ära maksimaalselt päikese liikumist tekkivas poolsuletud lõunaküljes.  Hoone  on kavandatud kergplokkidest kandeseintega. Välisviimistluses kasutatakse seinte puhul vertikaalset puitlaudist,  katuse viimistluseks on kavandatud profiilplekk.  

Arhitektuurselt on projekteeritav  hoone taluarhitektuuri sugemetega, lihtsavormiline, samas kaasaegse arhitektuurikeelega hoone. Piirkonnas oleva lihtsa lahendusega taluarhitektuuri kõrvale on projekteeritud  veidi erinev, suuremate klaaspindade ja avarama planeeringuga lahendus. Hoone on kujult üsna lihtne, nurga all on liidetud kaks viilkatusega mahtu,  lõunapoole jäävat terrassi katab ulatuslik varikatus. Lõunapoolne külg on hoonel kavandatud võimalikult läbipaistvana, kasutades suuri anknapindu,  et luua hoones viibijate ja ümbritseva looduse vahel tihedam kontakt.

Tegemist on elamuga / suvila, mille ruumiprogramm vastab selleks otstarbeks  mõeldud vajalikele ruumidele. Esimesel korrusel paiknevad esik, köök-elutuba, kaks magamistuba, majandusruum, sauna eesruum koos duširuumiga, leiliruum ning  kaks WC-d. Teisel korrusel paikneb abiruum, mille ees on esimese korruse õhuruumiga ühendatud rõdu. Lisaks on projekteeritud hoonesse ka tehnoruum, pääsuga välisõhust.

Suvila on kavandatud kinnistule  üldjoontes ida-lääne suunaliselt. Autode parkimisala on projekteeritud hoone põhjapoole jäävale alale,  selle vahetusse lähedusse. Tee suvemajani kulgeb olemasoleva kõrghaljastuse vahelt, paiknedes kinnistu põhja-läänepoolsemas küljes.

TELLITUD: ARHITEKTUUR / Ehituskonstruktsioon