SILLA PROJEKT UULUS

  • Autor
    Timo Titma I Tõnu Leinbock
  • Asukoht
    Uulu I Pärnumaa
  • Aasta
    Valmimise aasta 2023

IDEE JA INSPIRATSIOON

Tellija lähteülesanne oli konkreetne luua võimalikult lihtsa ning püsiva struktuuriga sild, mis viiks teisel pool tiiki asuva saunamaja ja grilliplatsi juurde. Silde pikkus ca 15 meetrit.

Planeeritud silla kandev struktuur on projekteeritud I-taladest, mis on keskelt poltühendusega liidetavad. Tellija soov oli sillet võimalikult väiksena hoida, et tal oleks võimalik seda ise kohale transportida.

Sillatalad kaetakse riputatavalt cor-ten plaatidega. Samade plaatidega rajatakse ka sillapiirded käsipuud, ribistus. Sealjuures lõigatakse ristkülikukujulise plaadi profiil diagonaalselt pooleks ja seda just piirde ribistuse puhul. Põhjus peitub selles, et võimalikult palju materjali kokku hoida. Erikujuliselt lõigatuna näevad sillapiirded ka esteetilisemad välja ning õhtuti hakkab valgustatud sild tänu sellele ka erinevaid variatsioone varjudest ja valguskujudest looma.  Sillale planeeritakse LED-valgustus nii selle käsipuu juurde kui ka sillatalade alumisse ossa, et valgusvihk jookseks mööda vett ning annaks seeläbi hubast valgust ka saunamajale ja grilliplatsile. Silla käigutee rajatakse puitlaudisest ja kaetakse naturaalse puidukaitseõliga. Laudis asetatakse käiguteele erikujuliselt, et moodustuks mustrid, mis üheskoos cor-tenist sillapiiretega muudavad esiti lihtsana paistnud silla omapäraseks. 

TELLITUD: ARHITEKTUUR / EHITUS KONSTRUKTSIOON