METSA VILLA VOL.1

 • Autor
  Timo Titma
 • Asukoht
  Rahula, Saue vald, Harjumaa
 • Pindala
  360.00m²
 • Aasta
  2021

IDEE JA INSPIRATSIOON

Voolavus ja metsatuka keskel paiknemine on selle projekti peamisteks tundmusteks  – tegemist oli krundiga, mida külastades tekkis koheselt selge visioon sellest, mis sinna sobida võiks. N-ö voolavad vormid on elujõulisemad ja looduslikumad. Hoone pidi krundil paiknema nõnda, et silmas tuli pidada metsaaluse hoidmise põhilist eesmärki, st et peaaegu ühtki puud ei tohi maha võtta. Oled osake loodusest ilma, et teeksid sellele liiga.

Hoone on planeeritud suure avatud aatriumiga, mitme magamistoa, suure avatud köögi ja elutoaga ning koduse spaaga. Mahult on hoone kompaktne ja mitte kõige suurem, ent sellesse sai sisse paigutatud päris mitmeid tellijapoolseid soove.  Grilliala ja väliaed asuvad majast veidi eemal, sinna viib pikk katusega kaetud koridor. Istumisala on võimalik kasutada ka talvel ning varakevadel, sest ruum on varustatud soojuskiirguritega ning ümbritsetud lükandklaasidega.

Soov oli istumisala lahendada teistmoodi, et ta ei mõjuks n-ö kõrvalise terrassina, mis oleks ebaloomulik ning ebamugav. Projekteeritud sai lahendus, mis loob mulje, nagu istuksid keset metsa. Samuti on see piisavalt kaugel hoonest, et müra või valgus sealt suuremal määral majja ei kostu.

TELLITUD: ARHITEKTUUR