MÄNNIVILU ERAMU

MÄNNIVILU ERAMU

 • Autor
  Veiko Vahtrik I Timo Titma
 • Asukoht
  Metsakasti küla, Viimsi vald, Harjumaa
 • Pindala
  323.50m²
 • Aasta
  2023

IDEE JA INSPIRATSIOON

Metsakasti külas paiknev krunt asub loodusliku metsamaa ja elamurajooni piiril. Projekteeritud eramust ja abihoonest koosnev ansambel koondub ümber võimsa männipuu, mis jääb tervitama majja sisenejaid. Abihoone-garaaž paigutub krundi tänavapoolsesse külge jättes enda taha privaatse hooviala, mille keskmes paikneb kavandatud eramu.

Sissepääs majja koos tehniliste ja abiruumidega on paigutatud hoone põhjakülge jättes lõuna- ja läänepoolse fassaadi avarale köök-elutoale, mis jätkub sujuvalt saunakompleksiga. Nii elutoast kui saunast pääseb otse päikselisele väliterrassile, mis osaliselt jääb konsoolse teise korruse mahu alla, pakkudes seeläbi varju nii vihma kui ka kuuma suvepäikese eest. Köök-elutoale annab avarust ja kõrgust tõusev katusejoon, mis võimaldab õhuruumi kaudu luua visuaalse kontakti esimese ja teise korruse vahel. Privaatsemale teisele korrusele paigutuvad laste magamistoad, vannituba ja suur vanemate magamistuba eraldi garderoobiga.

Põhjapoolne sissepääs ja fassaad on suletumad ning privaatsed, suuremad klaaspinnad avanevad lõuna ja lääne poole. Liigendatud hoonemahu välisviimistluses on kasutatud ühtlast tumehalli puitfassaadi, mis vähendab hoone visuaalset mahtu ja suhestub paremini taustal oleva metsaga. Fassaadi ilmestavad juhuslikus mustris paigaldatud puitribid, mis jätkuvad ka maani ulatuvate akende piiretena. Madalate pollarvalgustitega on valgustatud peaukseni viiv jalgtee ja hoov, varikatustesse süvistatud valgustid toovad esile hoone sissepääsud ja terrassid.

TELLITUD: ARHITEKTUUR
TEHNILINE NÄITAJA:

Eramu brutopind  280m²

Abihoone brutopind  43.5