LAI TÄNAVA KORTERID

  • Autor
    Heleri Koltšin I Timo Titma
  • Asukoht
    Lai tänav, Pärnu linn, Pärnumaa
  • Aasta
    valmimise aasta 2023

IDEE JA  INSPIRATSIOON

Kortermaja iseloomustab elegantne ja peene arhitektuuri joon, kus on kõrged maast laeni aknad ning mitmest küljest ümbritsetud terrass. Sarnaselt on püütud tuua seda kõrgust ja elegantsi ka siseruumi.

Tellijate omanduses olevad 2-toaline ja 3-toaline korter on mõeldud väljarentimiseks. Sellest tulenevalt peab materjalide valik olema praktiline, vastupidav ja kvaliteetne. Korterite põrandad on kaetud suures mõõdus plaatidega, mis on luksusliku välimusega ning sarnanevad marmori mustrile.

Korterid on lahendatud samas sisearhitektuuri keeles ning kasutatud on võtteid samastumaks pere soovide ja nende olemusega.

Käesolevas projektis pakutud sisearhitektuurne kontseptsioon külaliskorteritele on mõeldud tasakaalustama arhitektuuris peegelduvat luksuslikkust, lihtsate ja praktiliste materjalidega, loomuliku ja toore esteetikaga ning minimalistliku disainiga. Interjööris on taotluslik nähtavale jätta loomulikud betoonlaed, elutubade betoonseinad, terrassidega külgnevad betoonseinad ja postid. Heledates toonides interjööris on aktsendiks mustad aknaraamid, valgustid, pistikud ja lülitid ning betoonseinte ja lae pealsed mustad elektrikaablid.

Karkassi ja seinte ehituslikud konstruktsioonid on kaetud läbivärvitud MDF plaadiga, mis jääb nähtavale kombineeritult erimööbliga. Selline suund interjööris aitab saavutada materjalide mõistlikku kasutust ning vältida ebavajalikke topeltkihte. Vastavalt vajadusele saab materjali viimistleda laki või vaiguga, loomuliku välimuse säilitamiseks ja vastupidavuse tagamiseks. Läbivärvitud MDF-i välimus sobib kokku betooniga ning tasakaalustab luksuslikke põrandakatte materjale.

Korterite välisuksed ning aknad on musta viimistlusega. Terviku saavutamiseks ja minimalistliku aktsendi lisamiseks on pistikud, lülitid ning valgustid samuti musta tooniga. Korterite siseuksed on lahendatud peitlengidega ja kaetud vastavalt  MDF-i plaadiga.

Erimööbliga on lahendatud köök, söögilaud, elutoa tv-alus ja riiul, magamistoa riiul, öökapid ja garderoob ning samuti ka esiku garderoob ja duširuumi mööbel. Sanruumis on seinasisese paigaldusega san.tehnika. Peidetud on nii pesumasinad kui muu vajalik, mis on lahendatud seinasiseste kappidega.

Sarnaselt on ka lahendatud 3-toalise siselahendus.

TELLITUD: SISEARHITEKTUUR