ARCH VILLA

ARCH VILLA

 • Autor
  Timo Titma
 • Asukoht
  Pirita, Tallinn, Harjumaa
 • Pindala
  543.00m²
 • Aasta
  2022

IDEE JA INSPIRATSIOON

Projekteeritud eramu krunt asub Pirital, Tallinnas. Krundi teeb eriliseks see, et on väga huvitava asukohaga - väga langeva / kõrguslikult ebatasase maastikuga ning vaatega Tallinna linna siluetile  ja Tallinna lahele.

Tellijate soov oli saada hoone, mille põhivaated oleks merele, annaks piisavalt privaatsust ning oleks olemise kohti kogu majas, aga endiselt avar. Kuna krunt on üsna ebatasane, siis nullkorrusele projekteeriti saunaplokk, koos SPA osaga , hobiruumi ja panipaikade plokid, tehnoruum jne.  

Saunaplokist on võimalik hoone väliterrassile tulla privaatselt, mis on haljastatud, kus on olemas istumisalad ja varjatud silmadele tänavalt. Väliterrassil on ühendus õuealaga tänu maapinnale viiva trepiga. Maja saunaploki terrassi osa on suunatud õhtu päiksesse, kuna kogu hoone põhisuund on sätitud nii, et saaks nautida suviseid päikseloojanguid. Sissepääs majja on  põhjasuunast, piduliku varjualusega ning suurejoonelise rõdukihiga, koos pika sissejuhatava teega. Hoone esimesel korrusel on garaaž, vajalikud ruumid ühele eraldi sissepääsuga korteri / eramuplokile- kus on olemas nii elutuba, köögiplokk magamisruumid ja pesuruumid. Lisaks ülemist hoonemahtu teenindav garderoobi osa, veinikeldri nurk jne. Põhiosas asuvad hoone eluruumid teisel korrusel. Teisele korrusele viidavad eluruumid annavad kõrguslikult kätte kogu Tallinna linna silueti,  millest antud krundil oleks patt loobuda olnud. Teisel korrusel on elutuba / köök, lugemisnurk, lastele mängunurk, mitu lastetuba, kontoriruum, pea-magamistuba, garderoob, eraldi vannitoad jne. Hoone katusele on planeeritud istumise alad, mullivanni ala, grillala, olemise ala, võimalusel ka kodune välibaariala jne.

Hoone ise on visuaalselt  uus funktsionalism  / futuristliku stiiliga. Ideelisi sugemeid on võetud nii funktsionalismist  kui ka futuristlikust masinehituslikust joonest. 

Kuna krundil olid detailplaneeringuga üsna piiravad mahud ette antud, sai siiski kõik tellija poolt lähteülessandesse kirjutatud soovid hoonesse sisse pakitud.

TELLITUD: ARHITEKTUUR