VETE VILLA

VETE VILLA

 • Autor
  Timo Titma I Illimar Truverk I Külli Kübbar I Rait Põllumees
 • Asukoht
  Haabersti, Tallinn, Harjumaa
 • Pindala
  221.10m²
 • Aasta
  valmimise aasta 2024

IDEE JA INSPIRATSIOON

Kavandatavad elamu asub Haabersti linnaosas, Tallinnas.

Hoone on kavandatud väga lihtsa ja konkreetse arhitektuuri keelega. Fassaadis oli tellija poolt soov kasutada naturaalseid materjale, mis sobituks antud krundi rohealaga. Tonaalsuselt on lähenetud termopuidust tulenevast pruunikast naturaalsest toonist, mis sobitub olemasolevate mändidega ideaalselt kokku. Segades sisse ka veel lisaks puidule ja betoonile, tumedaid metallist ning alumiiniumist detaile. Kuna fassaadi ülaosas on kasutatud laudist vertikaalsel suunal, siis oli planeeritud ilmestada esimese korruse seina betoon osa puidusüü mustriga, kus muster pärineb puitlaudisest tehtavast raketise vormist. Suured aknaavad vahelduvad betooni, puitpindadega ning ribistusega, mis teeb selle maja õhuliseks, konkreetseks ja väga minimalistlikuks.

Hoone on avar ja väga avatud vaadetele. Õigesse kohta paigutatud aknde ja ribistiku kompositsioon fassaadil tagab hoonele piisava privaatsuse, nii tänavalt kui ka naaberkinnistutelt.

Tellijatel oli soov saada eramusse eraldi sissepääsuga hooneplokk, kus oleks olemas külaliskorter koos kõige vajalikuga. Sellest sündis ka arhitektuurne mõte viia maja plokid erinevatesse klotsidesse. See on justkui üksteise kõrvale asetatud puidust mänguklotsid, mis koos moodustavad rütmi.

Klotside jaotus teisel korrusel-  1) külaliskorter 2) magamisala 3) vabaaeg / kontor. Alumisel korrusel on olemas panipaigad, köögi-, söögi- ja elutuba, ning samuti saunaala, sahver, esik, wc, jne.

Arhitektuurne minimalism ja konkreetsus tagab hoone visuaalse püsivuse ajas.

TELLITUD: ARHITEKTUUR